איך לעשות לאנג'ים עם משקולות – טכניקה, יתרונות, וריאציות

לאנג'ים עם משקולות זה תרגיל עוצמתי ואפקטיבי מאוד לבניית מסת שריר בכל השרירים בפלג גוף תחתון. הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על התרגיל.
אישה עושה לאנג'ים עם משקולות בחוץ

לאנג'ים עם משקולות או מכרעיים זה ללא ספק אחד התרגילי רגליים הטובים ביותר שיש. זה תרגיל מורכב שעוזר לבנות מסת שריר רצינית, כוח, שיווי משקל וקואורדינציה בכל השרירים של הפלג גוף תחתון. בנוסף לכך התרגיל המופלא הזה מתאים לכל הרמות, ואפשר לעשות אותו בהמון וריאציות. במאמר הזה, נצלול לעומק ותגלו איך עושים לאנג'ים עם משקולות נכון, היתרונות, וריאציות שונות, וטיפים שיעזרו לכם להפיק את המרב ממנו.

את הלאנג'ים עם משקולות מבצעים בצורה הבאה: אוחזים שני משקולות יד בעמידה. לאחר מכן צועדים עם רגל אחת קדימה, מכופפים את הברכיים, ויורדים עם הגוף כלפי מטה. לאחר מכן חוזרים לעמידת מוצא, וחוזרים על זה עם הרגל השנייה.

השרירים שעובדים בתרגיל: ארבע ראשי, ירכיים, ישבן, ירכיים פנימיות, תאומים ושרירי ליבה

גבר עושה לאנג'ים עם משקולות

היתרונות של לאנג'ים עם משקולות

תרגיל מצוין לבניית מסת שריר וכוח בפלג גוף תחתון

אם אתם רוצים לבנות רגליים חזקות זה התרגיל בשבילכם. לאנג'ים עם משקולות זה תרגיל מורכב שכל השרירים בפלג גוף תחתון עובדים בו, בין אם כעיקריים או כמייצבים. בתרגיל הזה כל כך הרבה שרירים, כך שהוא יעזור לשפר את האיזון בין החלק האחורי והקדמי של הפלג גוף תחתון.

תרגיל פונקציונלי שעוזר לשפר גמישות, שיווי משקל וקואורדינציה.

נכון שאין הגדרה ברורה לתרגיל פונקציונלי, אבל התרגיל יעזור לכם לשפר המון אלמנטים שונים. הוא יעזור לכם לשפר את הגמישות, השיווי משקל, הקואורדינציה ואת שרירי הליבה. שרירי הבטן והגב תחתון עובדים חזק מאוד בייצוב הגוף, כך שגם הם משפרים. בנוסף לכך הוא יכול לעזור לכם בתנועות יומיומיות כמו הליכה, עלייה במדרגות וכדומה.

טכניקה פשוטה שאפשר להתאים בצורה אישית

יתרון משמעותי נוסף שיש ללאנג'ים עם משקולות, זה שהוא מושלם עבור מתחילים. ראשית, דיי פשוט ללמוד לעשות אותם ושנית אפשר להתאים אותה בצורה אישית ליכולות. אתם יכולים לבחור היכן הרגל הקדמית תהיה, וכך אתם מתאימים את התרגיל למבנה גוף, לגמישות, ושיווי משקל שלכם.

דוגמנית עושה תרגיל לאנג'ים עם משקולות

איך לעשות לאנג'ים עם משקולות

  • מתחילים את התרגיל בעמידה עם רגליים ברוחב כתפיים, כאשר אוחזים משקולת בכל יד.
  • קחו צעד גדול קדימה עם רגל אחת. כף הרגל הקדמית צריכה להיות נעוצה ברצפה. ברגל האחורית, אתם צריכים להיות על קצות האצבעות.
  • הורידו את הגוף כלפי מטה על ידי כיפוף הברכיים. תרדו עד שהירך הקדמית מקבילה לרצפה.
  • תעצרו למטה לרגע אחד, ואז תתחילו את תנועת העלייה.
  • תעלו למעלה בעזרת הברכיים ותחזירו את הרגל הקדמית אחורה, עד שהרגליים נמצאות אחת ליד השנייה.
  • תחזרו על הטכניקה על הרגל השנייה.
  • המשיכו את החזרות עד לסיום הסט. כל חזרה צריכה להיות עם רגל אחרת.
How To: Dumbbell Stepping Lunge

טעויות נפוצות בלאנג'ים עם משקולות

חצאי תנועות

המון אנשים לא עושים טווח תנועה מלא בתרגיל הזה. המון אנשים לא יורדים מספיק למטה, וכך מפסידים חלק משמעותי מהאפקטיביות של התרגיל.

תרדו למטה עד שהירך הקדמית ישרה ומקבילה לרצפה.

עמידה צרה או רחבה מידי

טעות נוספת זה לעמוד צר מידי או רחב מידי. עמידה לא נכונה תקשה עליכם בשיווי המשקל, תגרום להמון עומס להגיע לברכיים ותמנע ממכם לנצל את מלוא האפקטיביות של התרגיל.

נכון לכל אחד יש מבנה גוף שונה, אבל אתם צריכים לעשות את התרגיל בטווח של רוחב כתפיים. אתם יכולים לפתוח מעט או להצר מעט את העמידה, רק תקפידו לא יהיה שינוי משמעותי.

גבר מתאמן על הרגליים בלאנג'ים עם משקולות

וריאציות של לאנג'ים עם משקולות

לאנג'ים עם משקל גוף

אם אין לכם גישה למשקולות, אתם יכולים לעשות אותו עם משקל גוף. אם אתם תעשו את התרגיל בצורה נכונה, אתם תתפלאו כמה קשה זה יכול להיות. בנוסף לכך אתם יכולים לעלות את רמת הקושי בהמון צורות, כמו חזרות איטיות, חזרות כפולות עם אותה רגל ועוד.

לאנג'ים עם מוט

אם אתם מתאמנים מתקדמים או שאתם רוצים לקחת את התרגיל לשלב הזה, זאת הוריאציה בשבילכם. בעזרת המוט אתם תוכלו להעמיס משקלים כבדים, בניגוד למשקולות שבמשקלים כבדים הידיים יתעייפו לפני הרגליים.

בוריאציה הזו שמים את המוט עם הגב בדומה לסקוואט, ועושים את התנועה, כך שהמשקל מיוצב על ידי כל הגוף.

ספליט סקוואט

ספליט סקוואט זה תרגיל דומה ללאנג'ים, עם טוויסט קטן בעלילה. בספליט סקוואט, עושים את אותה תנועה של הלאנג'ים, רק שלא מחליפים רגליים כל הזמן, ולא חוזרים אחורה בכל חזרה. בתרגיל הזה עושים את החזרות ברגל אחת, ואז ברגל השנייה.

שורה תחתונה

שילוב לאנג'ים עם משקולות באימון רגליים באופן קבוע, ישפר אותו בהמון. זה תרגיל נפלא לבניית מסת שריר, כוח בכל השרירים של הפלג הגוף התחתון! הוא יכול לעזור לשפר את המשקלי עבודה שלכם בסקוואט ובדדליפט, כי הוא עובד על אותם שרירים בזווית שונה. עם כל היתרונות האלו, אין שום סיבה טובה שלא תשלבו לפחות וריאציה אחת של הלאנג'ים בתוכנית אימונים שלכם.

לשיתוף הכתבה:

כתבות נוספות

המידע בדף ובאתר זה נועד לספק אינפורמציה כללית בלבד. התכנים באתר אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה בתחום מסוים או קבלת חוות דעת רפואית.

התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

יצירת חשבון מהווה הסכמה לתקנון ומדיניות פרטיות.

התחברות בעזרת טופס

התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

ההרשמה אומרת שאתם מסכימים לתקנון ומדיניות פרטיות של האתר.

התחברות בעזרת טופס

דילוג לתוכן