מה זה פרי וורקאוט? והאם כדאי להשתמש בזה?

רוצים לדעת מה זה פרי וורקאוט? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על קדם אימון. כולל יתרונות, חסרונות ואיך לבחור פרי וורקאוט בצורה נכונה.
גבר מראה מה זה פרי וורקאוט
תוכן עניינים

  בואו נהייה אמיתיים, לא תמיד יש לנו כוח לעשות אימון. מה אם היה נשק סודי שיכול להגיד לכם את רמות האנרגיה, ואת הריכוז המנטלי? אלו ההבטחות שתוספי פרי וורקאוט מבטיחים, אבל האם הם באמת עובדים זה השאלה. במאמר הזה אנחנו נסביר את כל מה שאתם צריכים לדעת על הפרי וורקאוט, כולל התופעות לוואי שעלולות להיגרם וטיפים לשימוש בטוח.

  גבר שמח שותה קדם אימון

  מה זה פרי וורקאוט?

  פרי וורקאוט, או קדם אימון, זה תוסף תזונה שלוקחים אותו לפני אימון. המטרה העיקרית שלו זה לשפר את הביצועים באימון, להגדיל את "הפאמפ", להגביר את רמות האנרגיה ואת הריכוז. הם מגיעים לרוב באבקה בטעם שמתערבבת עם מים או בקפסולות.

  הפרי וורקאוט מורכב מתערובת של רכיבים במטרה לשפר את האימון. לכל חברה יש מתכון אחר, כך שהמרכיבים והכמות שלהם משתנים בין המוצרים של חברות שונות. עם זאת יש כמה רכיבים מרכזיים שכמעט כל החברות מוסיפות לקדם אימון שלהם, כמו: קפאין, קריאטין, בטא אלנין, תמציות צמחים וחומצות אמינו.

  פרי וורקאוט

  היתרונות של פרי וורקאוט

  הגדלת רמות האנרגיה

  כמובן שהיתרון העיקרי של הקדם אימון זה להגדיל האנרגיה לקראת האימון. אנשים אוהבים להשתמש בו בעיקר לאימוני בוקר או לאימונים בצהריים אחרי העבודה, כאשר עייפות מתחילה להגיע. יש מספר רכיבים בפרי וורקאוט שיכולים להגדיל את כמות האנרגיה, הריכוז ועוד.

  הקפאין אותו רכיב שנמצא בקפה ממריץ את המערכת עצבים (CNS), וגורם להפחתת העייפות. הקפאין גורם לחסימת קולטני האדנוזין בתא, וכתוצאה מכך מערכת העצבים משחררת אדרנלין לגוף. האדרנלין גורם לכמה תגובות בגוף שמובילות להגדלת רמות האנרגיה, כמו הגדלת זרימת הדם לשרירים, הגדלת הדופק, שחרור גלוקוז מהכבד ועוד.

  הקפאין הוא הרכיב המרכזי, אבל יש עוד מספר מרכיבים יכולים להשפיע על הערנות.

  שיפור הסיבולת ואורך האימון

  רוב תוספי תזונה הקדם אימון מכילים מרכיבים כמו בטא אלנין וציטרולין מאלאט, וויטמיני B שיכולים לעזור לשפר את הסיבולת ולעשות להאריך את האימון. הרכיבים האלו עוזרים לעכב את תחושת העייפות בשרירים, וכך לשפר ולהאריך את האימונים שלכם.

  לדוגמא בטא-אלנין יכול לעזור לעכב את העייפות שמצטברת בשרירים כתוצאה מאימונים קשים. בטא אלנין זה חומצת אמינו שמגדילה את הקרנוזין בשרירים. הקרנוזין יכול למנוע הצטברות של חומצות חלב. חומצות חלב נוצרות במהלך אימונים אינטנסיביים, ויכולות לגרום לשרירים להיות עייפים.

  שיפור יכולת ההתרכזות

  יתרון נוסף שהתוסף הזה מציע זה שיפור היכולת להתרכז בזמן האימון. יש בפרי וורקאוט רכיבים כמו: קפאין, טירוזין וכולין שיכולים לשפר את היכולת הקוגניטיבית בזמן האימונים. לדוגמא, הכולין והטירוזין הם תרכובות שיש להם תפקיד בייצור נוירוטרנסמיטר (מוליך עצבי) והם יכולות לעזור לשפר את יכולת הקוגניטיבית.

  היכולת להתרכז באימון משפיע בצורה ישירה על היכולת לכווץ את השרירים במהלך התרגילים, ולהגיע לתחושת "הפאמפ". בנוסף לכך זה עשוי לשפר לכם את היכולת לשלוט בטכניקה, ולהגדיל לכם את המוטיבציה.

  גבר עושה אימון קשה ואינטנסיבי אחרי שהוא שתה פרי וורקאוט

  החסרונות של הפרי וורקאוט

  לא משפיע על כולם באותה צורה

  לכל אדם יש גוף אחר, כך שהרכיבים בפרי וורקאוט יכולים להשפיע בצורה אחרת על כל אחד. יש אנשים שהקדם אימון ישפיע עליהם בצורה משמעותית, יש כאלה שהוא ישפיע עליהם מעט, ויש אנשים שהוא בכלל לא ישפיע עליהם.

  אפשר לפתח סבילות למוצר

  אם אתם תשתמשו בפרי וורקאוט באופן קבוע, יכול להיות שלאט לאט הוא ישפיע עליכם פחות ופחות. שימוש קבוע יכול לגוף לגוף לפתח סבילות לרכיבים שנמצאים במוצר. כתוצאה מכך אתם תצטרכו להגדיל את הכמות, כדי להשיג את אותה ההשפעה. בנוסף לכך אם תפסיקו אחרי שימוש קבוע, יכולים להופיע לכם תסמיני גמילה או ירידה בביצועים באופן זמני.

  כדי לשמור על האפקטיביות של הקדם אימון, אל תשמשו בו כל אימון ותעשו מידי פעם הפסקות.

  יכולות להיות תופעות לוואי

  שוב כל גוף שונה, ויש אנשים שהפרי פרי וורקאוט יכול לגרום להם לכמה תופעות לוואי. הוא יכול לגרום לתגובות אלרגיות, אם אתם אלרגיים לאחד הרכיבים. לאנשים מסוימים יכול להיגרם קושי בעיכול, הגדלת לחץ דם ודופק, ועוד.

  יש לנו כתבה שלמה בנושא – פרי וורקאוט תופעות לוואי, ואיך להשתמש בו בצורה בטוחה?

  יש תוספי פרי וורקאוט מסוכנים

  חלק מהמקומות ואתרים שמוכרים תוספי פרי וורקאוט עם חומרים לא חוקיים. יש סוג אחד של פרי וורקאוט שמצאו עקבות של חומר כימי שדומה למתאמפטמין (קריסטל מת'). יש סוג נוסף של תוסף שמצאו חומר לא חוקי שנקרא DMAA, שיכול לעלות את לחץ דם, והדופק בחדות.

  אתם יכולים לזהות אותם דיי בקלות. ראשית תקנו רק את תוספי התזונה שמאושרים על ידי משרד הבריאות. בנוסף לכך תקנו רק במקומות שאתם בטוחים שהם אמינים ב-100%.

  איך לבחור פרי וורקאוט טוב?

  הנה רשימה עם כמה צעדים שיעזרו לכם לבחור קדם אימון טוב:

  • מרכיבים מוכרים – חפשו מרכיבים מוכרים כמו קפאין, בטא-אלנין, ציטרולין מאלאט וקריאטין. תימנעו מכל תוסף שמכיל תערובות קנייניות או חומרים מפוקפקים.
  • כמות סבירה של ממריצים –תימנעו מתוספים עם כמויות מוגזמות של ממריצים כמו קפאין.
  • מוניטין של היצרן – תקראו ביקורות על המוצר, ותחקרו את המוניטין של החברה שאתם קונים ממנה.
  • תקני איכות וייצור –שימו לב שהמוצר מיוצר במקום ראוי עם בקרת איכות ועמידה בתקני איכות.
  • אישור משרד הבריאות – אל תיקנו מוצרים שאין להם אישור של משרד הבריאות.
  • רגישויות אישיות ואלרגיות – תבדקו אם יש רכיבים במוצר שאתם אלרגיים אליהם.
  • מחיר ותמורה – תשוו את המחיר לעומת כמות המנות שאתם מקבלים.

  בכל מקרה הכתבה הזו לא מחליפה ייעוץ של איש מקצוע מתאים. כדאי לכם להתייעץ עם איש מקצוע מוסמך לפני שאתם מתחילים להשתמש בתוסף תזונה כלשהוא.

  מתי לקחת פרי וורקאוט?

  הכי מומלץ זה לעקוב אחרי ההוראות יצרן. הוראות של רוב המוצרים דיי דומות. הם ממליצים לקחת לקחת את הקדם אימון בערך כ-30 דקות לפני שמתחילים את האימון. לפי מחקרים זה הזמן בערך שהגוף שלנו סופג את הרכיבים, ומתחיל להגיב בהתאם. (מקור)

  מה שכן כל גוף מגיב באופן שונה לרכיבים, כך שיכול להיות שהזמן האופטימלי שלכם יהיה שונה. אתם יכולים פשוט לנסות.

  שורה תחתונה

  לתוספי הפרי וורקאוט יש כמה יתרונות שיכולים לעזור להמון מתאמנים. הם מציעים כמה יתרונות משמעותיים כמו, שיפור הביצועים באימונים, שיפור אורך האימון, שיפור הריכוז ועוד. עם זאת, אי אפשר באמת לדעת איך הקדם אימון מסוים ישפיע עליכם בדיוק. לכל פרי וורקאוט יש נוסחה אחרת, ולכל לאדם יש גוף אחר. יכול להיות שמוצר של חברה אחת יהיה מצוין, ומוצר של חברה אחרת לא ישפיע עליכם.

  חשוב לציין שהכתבה לא מחליפה ייעוץ מקצועי. לפני שאתם מתחילים להשתמש בתוספי תזונה, תתייעצו עם איש מקצוע. זה חשוב שתבחרו בצורה נכונה את התוספים שאתם משתמשים בהם.

  לשיתוף הכתבה:

  כתבות נוספות

  המידע בדף ובאתר זה נועד לספק אינפורמציה כללית בלבד. התכנים באתר אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה בתחום מסוים או קבלת חוות דעת רפואית.

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  יצירת חשבון מהווה הסכמה לתקנון ומדיניות פרטיות.

  התחברות בעזרת טופס

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  ההרשמה אומרת שאתם מסכימים לתקנון ומדיניות פרטיות של האתר.

  התחברות בעזרת טופס

  דילוג לתוכן