מחשבון אחוזי שומן בגוף

מחשבון אחוזי שומן שיעזור לכם לבדוק במהירות את הרכב הגוף שלכם. כולל מדריך שלם שיעזור לחישוב אחוזי השומן בגוף.
מחשבון אחוזי שומן
תוכן עניינים

  מחשבון אחוזי שומן

  בתחום פיתוח הגוף, יש חשיבות מאוד גדולה לאחוזי השומן. כדי לבנות גוף חטוב ושרירי, צריכים להיות עם מסת שריר יפה ואחוז שומן נמוך. הבעיה שזה לא פשוט למדוד את אחוזי השומן. אדם ששוקל 80 קילו ויהיה על 10 אחוז שומן, יראה שונה לגמרי מאדם ששוקל 80 עם 25 אחוז שומן. במאמר הזה יש מחשבון אחוזי שומן שבעזרתו תוכלו להעריך את המצב הגופני שלכם.

  גבר מתחיל להראות איך בודקים אחוזי שומן

  מה זה אחוזי שומן?

  אחוזי השומן בגוף זה החלק של רקמת השומן הגוף בהשוואה למשקל הכולל. יש חשיבות מאוד גדולה להיות באחוז שומן תקין, כי אחוז שומן גבוהה או נמוך מידי יכול לגרום לאינספור מחלות בריאותיות. בנוסף לכך, חישוב האחוז שומן, יכול לעזור לכם לעקוב אחרי ההתקדמות, ולהציב מטרות בצורה טובה יותר.

  אם אתם רוצים להבין את הנושא בצורה מעמיקה, אתם יכולים לקרוא את הכתבה – אחוזי שומן – המדריך המלא!

  איך מחשבים את אחוזי השומן?

  המחשבון אחוזי שומן עובד לפי נוסחה "U.S. Navy Method". הנוסחה של הצי האמריקאי היא נוסחה מאוד פופולרית ונפוצה. בנוסחה הזו משכללים המין, הגיל, הגובה, היקף הבטן והיקף הצוואר.

  חשוב לציין שאי אפשר לדייק באחוזי שומן חישוב עם נוסחה, משום שהנוסחה שיכולים להיות עוד המון משתנים כמו כמות מסת שריר, חלוקת השומן בגוף ועוד. עם זאת, הנוסחה מאוד פופולרית ויכולה להעריך בצורה דיי טובה את אחוזי השומן בגוף אצל רוב האנשים. אפשר להעריך את האחוזי שומן גם בעזרת מכשיר קליפר.

  יש אפשרויות יותר מדויקות מהמחשבון אחוזי שומן סריקות DEXA, שקילה הידרוסטטית, ועוד. הבעיה בשיטות האלו שהן עולות כסף, וברוב הפעמים התוצאה שונה בצורה מהותית מהמחשבון.

  אישה שמחה עם אחוזי שומן נמוכים

  טבלת אחוזי שומן תקינים

  הנה טבלה שמציגה את טווחים של אחוזי השומן נורמליים לגברים ונשים. חשוב לציין שהטווחים הללו מוצגים כקווים מנחים כללים. הם יכולים להשתנות בין אדם לאדם בגלל גורמים שונים רמת כושר, גנטיקה ואורח חיים.

  אחרי שהשתמשתם במחשבון אחוזי שומן, תצליבו את התוצאה עם הטבלה.

  טבלה אחוזי שומן לפי המועצה האמריקאית לפעילות גופנית ACE(1)
  גבריםנשים
  אחוז שומן חיוני (מינימלי)2%-510%-13
  אתלטים ברמה גבוה13-6%20-14%
  אנשים בכושר17-14%24-21%
  ממוצעים24-18%31-25%
  השמנת יתרמעל 25%מעל 32%

  כמו שאתם יכולים לראות בטבלה לנשים יש בדרך כלל אחוזי שומן גבוהים, שנאגרים באזור האגן והירכיים. זה נגרם בגלל הבדלים ביולוגיים והורמונליים. באופן טבעי לנשים יותר הורמון שנקרא אסטרוגן. זה הורמון שחשוב מאוד לתקינות של מערכת הרבייה של נשים.

  השומן של גברים מאוחסן בעיקר באזור הבטן, בעיקר בגלל טסטוסטרון. טסטוסטרון זה הורמון המין הגברי, מעדיף אגירת שומן באזור הבטן. כנראה שחלוקת השומן אצל גברים קשורה לאגירת אנרגיה שתמשמש לדרישות פיזיות ולהגנה על איברים פנימיים חשובים במצבי לחימה.

  טיפים למדידה מדויקת

  • תמדדו את עצכם בבוקר – במהלך היום כמות הנוזלים בגוף שלכם יכולה להשתנות, וזה לשנות לכם גם את המשקל וגם יכול להגדיל את הנפיחות בבטן.
  • שימו לב למידות – המידות במחשבון אחוזי שומן בסנטימטרים. אם הגובה שלכם 1.75 מטר, תרשמו 175 ס"מ.
  • תעשו רשימת מעקב – תעשו רשימה עם תאריך, משקל וכמות השומן. זה יעזור לכם להבין אם אתם מתקדמים בתהליך או שנשארים במקום.
  • תשתמשו בסרט מדידה – כדי למדוד את ההיקפים בצורה טובה, תשתמשו בסרט מדידה.

  שורה תחתונה

  חישוב אחוזי שומן בעזרת המחשבון יכול לעזור לכם לקבל הערכה על כמות השומן שיש לכם בגוף. אחרי שחישבתם את הרכב הגוף שלכם, אתם יכולים להחליט מה תהיה המטרה הבאה שלכם. אם אתם רוצים לרדת באחוזי שומן, כדאי לכם לקרוא את המדריך – איך להוריד אחוזי שומן.

  בנוסף לכך אתם יכולים להתייעץ עם איש מקצוע. איש מקצוע טוב, ימנע ממכם לעשות המון טעויות, וכך אתם תגיעו לתוצאות במהירות.

  לשיתוף הכתבה:

  כתבות נוספות

  המידע בדף ובאתר זה נועד לספק אינפורמציה כללית בלבד. התכנים באתר אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה בתחום מסוים או קבלת חוות דעת רפואית.

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  יצירת חשבון מהווה הסכמה לתקנון ומדיניות פרטיות.

  התחברות בעזרת טופס

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  ההרשמה אומרת שאתם מסכימים לתקנון ומדיניות פרטיות של האתר.

  התחברות בעזרת טופס

  דילוג לתוכן