פרי וורקאוט תופעות לוואי, ואיך להשתמש בו בצורה בטוחה?

חושבים להתחיל להשתמש בפרי וורקאוט וחוששים מתופעות לוואי? הנה כל מה צריכים לדעת, כולל טיפים לשימוש בטוח.
תופעות לוואי פרי וורקאוט גבר
תוכן עניינים

  אתם שוקלים להתחיל להשתמש בפרי וורקאוט? פרי וורקאוט, או קדם אימון, זה אחד מתוספי התזונה הכי פופולריים בתחום של פיתוח גוף. הם מבטיחים המון יתרונות משמעותיים למתאמנים. עם זאת לא הרבה יודעים שלפרי וורקאוט יכולים להיות תופעות לוואי. במאמר הזה אנחנו נסביר על התופעות הלוואי האפשריות שיכולות להיות בשימוש של פרי וורקאוט, ואיך למזער את הסיכונים שבו.

  גבר שותה פרי וורקאוט במכון כושר

  מה זה פרי וורקאוט?

  פרי וורקאוט זה תוסף תזונה שמורכב מתערובת של רכיבים, במטרה לשפר את הביצועים באימון. התוספים האלו מבטיחים שהם מעלים את רמות האנרגיה, מגבירים את הכוח, יכולת ההתרכזות והחדות המנטלית.

  הבעיה העיקרית שאין מתכון אחד פרי וורקאוט. כל חברה מייצרת את התוסף הזה עם מרכיבים מעט שונים וכמויות שונות של אותם מרכיבים. זאת הסיבה שאתם יכולים לחוות תופעות לוואי מפרי וורקאוט אחד, ומאחרים לא.

  עם זאת יש כמה מרכיבים מרכזיים שיש כמעט בכל במותגים, כמו: קפאין, קריאטין, בטא אלנין וטאורין.

  תופעות לוואי של אפשריות בפרי וורקאוט

  זה נכון שתוספי פרי וורקאוט מבטיחים המון יתרונות, אבל חשוב שתכירו גם את התופעות לוואי שחלק מהאנשים עלולים לחוות. הנה רשימה של התופעות לוואי היותר נפוצות:

  תופעות לוואי אפשריות של פרי וורקאוט כותרת

  השפעות שקשורות לקפאין

  כמעט כל תוספי הפרי וורקאוט מכילים כמות גדולה של קפאין. קפאין זה בעצם רכיב שנמצא בקפה, והוא זה שמעורר. עם זאת יש אנשים שרגישים לקפאין. לכל אדם יש רגישות שונה לקפאין, כך שאתם צריכים לדעת אם וכמה אתם רגישים. הוא יכול להוביל לתסמינים כמו ריצוד, אי שקט, הגברת קצב הלב והדופק וקושי להירדם.

  קושי לעכל חלק מהרכיבים

  יש מרכיבים מסוימים בפרי וורקאוט, שלחלק מהאנשים יהיה קשה לעכל כמו קריאטין, בטא-אלנין ותמציות צמחים שונות. זה יכול לגרום להם בעיקר לבעיות קלות וזמניות, כמו נפיחות, התכווצויות, גזים ושלשולים.

  הגדלת לחץ דם והדופק

  חלק מהמוצרים מכילים מרכיבים שעלולים להעלות לחץ הדם והדופק. לרוב האנשים הבריאים זה לא אמורה להיות בעיה. מה שכן יש קבוצות של אנשים שצריכים להיזהר, כמו נשים בהריון, מבוגרים, אנשים עם בעיות לב ועוד. אם אתם יודעים שאתם בקבוצת סיכון, תתייעצו עם איש מקצוע מתאים.

  תגובות אלרגיות

  הבעיה לכל חברה יש פרי וורקאוט עם נוסחה שונה, כך שבחלק מהמוצרים יכולות להיות לכם תופעות לוואי וחלק לא. חלק מהאנשים עלולים לקבל תופעות אלרגיות, בגלל רגישות לרכיבים מסוימים. בכל מקרה תעיינו טוב ברשימת הרכיבים של המוצר ותוודאו שאתם לא אלרגיים לאחד מהרכיבים שנמצאים בתוסף.

  תלות מנטלית

  חלק מהאנשים מפתחים בפרי וורקאוט תלות, ואז הם לא יכולים להתאמן בלי זה. זה קורה בעיקר לאנשים שמשתמשים באלה עם כמות גדולה של קפאין בצורה ממושכת ומוגזמת. מה שקורה זה שברגע שמפסיקים זה עלול להוביל לתסמיני גמילה מקפאין כמו עצבנות, עייפות, כאבי ראש, חולשה ועוד.

  איך למזער את התופעות לוואי של הפרי וורקאוט

  יש כמה צעדים שאתם יכולים לעשות וזה יפחית את הסיכון של תופעות לוואי. אתם יכולים לכדי למזער תופעות לוואי אפשריות הקשורות לתוספי תזונה לפני אימון, שקול את אמצעי הזהירות הבאים:

  • תבדקו את הרכיבים בתווית – תבדקו אם יש רכיב או חומר שעלול לעורר תגובה אלרגית.
  • העלאת מינון הדרגתית – תתחילו עם מינון מאוד קטן, חצי מהמינון המומלץ. תראו את הגוף שלכם מגיב, ואז תעלו את המינון בהדרגה.
  • שתו מספיק מים – שתייה מספקת של מים תקל על מערכת העיכול שלכם.
  • היצמדו להנחיות – תעקבו אחרי הוראות השימוש והמינון המומלץ שהיצרן של התוסף סיפק. אל תיקחו מינון של פרי וורקאוט גבוהה יותר ממה שהיצרן המליץ, אחרת יהיה סיכויי גדול יותר שתחוו תופעות לוואי.
  • תגבילו את השימוש בו – אל תשתמשו בפרי וורקאוט בכל אימון, כי אפשר לפתח בו תלות מנטלית, ואז יהיה לכם מאוד קשה להתאמן בלעדיו.

  אם החלטתם שאתם רוצים לנסות, תעשו את זה בצורה חכמה. תנסו כמות ממש קטנה, ותראו איך הגוף שלכם מגיב. אם אתם חווים תופעות לוואי, תפסיקו להשתמש בפרי וורקאוט והתייעצו עם איש מקצוע מתאים.

  אישה עם פרי וורקאוט במכון כושר

  שורה תחתונה

  זה נכון, לפרי וורקאוט יכולים להיות יתרונות משמעותיים בשיפור הביצועים שלכם. בסופו של דבר מוצרי הפרי וורקאוט שמוכרים בחנויות המוכרות מאושר על ידי משרד הבריאות, כך שזה מוצר דיי בטוח.

  עם זאת חשוב שתדעו שבפרי וורקאוט קיים סיכון לתופעות לוואי. יש מספר צעדים שאתם יכולים לעשות כדי להפחית אותם, והם רשומים בכתבה. הכי חשוב זה שתשמשו באופן אחראי ובמינונים מומלצים.

  בנוסף לכך, שימו לב שיש חברות בחו"ל שהמוצרים שלהם מכיל חומרים מסוכנים ולא חוקיים בארץ. אם אתם מזמינים תוספים מחו"ל, תבדקו בזהירות מה אתם קונים.

  חשוב לציין שהכתבה הזו היא לא תחליף לייעוץ רפואי. אם אתם סובלים ממחלות, נמצאים בקבוצת סיכון או שיש לכם מצב רפואי כלשהוא, תתייעצו עם איש מקצוע מוסמך. הבטיחות שלכם צריכה להיות תמיד בראש סדר העדיפויות, לפני שאתם מתחילים להשתמש בתוסף תזונה כלשהוא.

  לשיתוף הכתבה:

  כתבות נוספות

  המידע בדף ובאתר זה נועד לספק אינפורמציה כללית בלבד. התכנים באתר אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה בתחום מסוים או קבלת חוות דעת רפואית.

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  יצירת חשבון מהווה הסכמה לתקנון ומדיניות פרטיות.

  התחברות בעזרת טופס

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  ההרשמה אומרת שאתם מסכימים לתקנון ומדיניות פרטיות של האתר.

  התחברות בעזרת טופס

  דילוג לתוכן