איך בוחרים אבקת חלבון - המדריך המלא

אבקת חלבון היא תוסף תזונה נפוץ בקרב ספורטאים ומתעמלים. הסיבה לכך, היא שבאבקת החלבון מצויה כמות גדולה של חלבון ותוספי תזונה התומכים ומסייעים לגדילת השריר. יחד עם זאת, קיימים הבדלים בין סוגי אבקות החלבון, ועל מנת לקבל את המענה הנכון והמדויק ביותר, יש לצרוך אבקה המותאמת באופן אינדיבידואלי, ולפי הצרכים הגופניים של האדם. איך יודעים לבחור באבקת החלבון המתאימה? בשביל זה אנחנו כאן!

מה צריך לדעת כשבוחרים אבקת חלבון?

על מנת להבין את איכות אבקת החלבון ולבחור במתאימה ביותר, יש להתייחס לכמה קריטריונים כאשר, איזון בין מרכיבי האבקה הוא משמעותי. על התווית המודבקת על גבי האריזה, ניתן לראות את כמות החלבון המצויה באבקה, ביחס למאה גרם, ואת סוג החלבון והמקור ממנו הוא מגיע. איזון בין הפחמימות והחלבונים, כמו גם מקורם, ישפיעו על האיכות הסופית.

מקור החלבון:

ניתן לצרוך חלבון מהצומח, דוגמת סויה וקטניות או ממקורות נוספים, כמו חלבון ביצה ומי גבינה, הידועים כמקורות איכותיים. חלבון מי גבינה, הוא בעל ערך תזונתי רב והוא נספג באופן מהיר בגוף. יכולת הספיגה של החלבון בגוף, חשובה בהשפעתה על בניית השריר והפקת הגוף את החלבון. חלבון ביצים, נחשב גם הוא לאיכותי ונספג באופן איטי יותר בגוף. אבקות חלבון המכילות שילוב של השניים, נחשבות לאיכותיות ומאפשרות ספיגה איטית ומהירה בו זמנית, כך שהגוף מפיק את המיטב מהתוסף.

להתאים את אבקת החלבון לאדם:

סוג האימון והפעילות הגופנית, כמו גם משקל הגוף יקבעו את כמות החלבון שהאדם צריך. ככול שמשקל הגוף גבוהה יותר והפעילות הספורטיבית עוצמתית יותר, כך יש לצרוך כמות גדולה יותר של חלבון. עבור ספורטאים, הממוצע המומלץ לצריכה הוא 25 גרם למנה. סגנון האימון, מטרתו והתזונה של האדם, ישפיעו על ריכוז תוספים נוספים באבקה, כמו חומצת אמינו וקיראטין המעודדים את ספיגת החלבון, גדילה ובנית שריר. 

לפני ואחרי אימון ספורטיבי, הגוף מעכל את החלבון במהירות והוא מגיע אל השרירים ומעצים את גדילתם ולכן לרוב, זה הזמן המומלץ לניטלת התוסף. כמו כן, כיום ניתן לרכוש אבקות חלבון בטעמים משובחים כמו בננה, שוקולד, עוגיות קרמל, וניל ועוד, לפי העדפה אישית.

x

#{title}

#{text}

#{price}