תוספי תזונה לספורטאים

פעילות גופנית יומיומית דורשת מהגוף מאמץ רב כך שמאגרי הוויטמינים, החלבונים והמינרלים עלולים להתרוקן. זוהי הסיבה שאנחנו מרגישים רעבים לאחר אימון גופני. על מנת לאפשר לגוף להתאושש במהרה מהאימון, לחזור כמעט מיד לפעילות רגילה ולבנות את רקמת השריר, עלינו להקפיד על תזונה מאוזנת שכוללת את כל רכיבי המזון. תוספי תזונה לספורטאים נועדו להבטיח שהגוף מקבל את כל הדרוש לו (כולל מספיק קלוריות) ושומר על מאגרים מלאים.

תוספי התזונה נדרשים אצל רוב הספורטאים היות ותזונה, מאוזנת ועשירה ככל שתהיה, אינה מצליחה למלא את כל הצרכים של הגוף. ספורטאים שמשתמשים בתוספי תזונה לספורטאים באופן קבוע מדווחים על התאוששות מהירה מהמאמץ הפיזי ועל שיפור ניכר ביכולות הפיזיות. הגוף צריך לקבל לאחר אימון יותר קלוריות מהכמות שהוא צרך במהלך האימון.

אלו תוספי תזונה יש?

בראש רשימת תוספי התזונה לספורטאים נמצא אבקות חלבון מכל מיני סוגים. האבקה משמשת להכנה מהירה של משקה חלבונים אותו נהוג לצרוך לפני האימון ולאחר האימון. אבקות חלבון מהוות מקור מצוין לכמות מספקת של חלבון איכותי וזמין. שימוש קבוע במוצרים איכותיים כמו סופר מאס דימטייז או איזו 100 מספק לגוף את התמיכה לה הוא זקוק ומעודד בנייה מהירה של רקמת שריר. פרט לתוספים שמתבססים בעיקר על חלבון ניתן למצוא תוספי תזונה לספורטאים שמכילים קפאין ממריץ או מגנזיום, סידן ואבץ.

מתי תוספי תזונה לספורטאים מומלצים?

מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות גילו אצל הרבה אנשים מצב מדאיג של מחסור בוויטמינים. רבים נוטלים באופן קבוע תוספי מולטי ויטמין על מנת לשקם את המאגרים של הגוף. שימוש קבוע בתוספי תזונה מעניק לגופו של הספורטאי את התמיכה הדרושה לו להתאוששות מהירה ובנייה. ללא תוספי התזונה הגוף מתקשה לשאת בנטל הרב שמופעל עליו בכל אימון. כיום, תוספים מומלצים בעבור ספורטאים מקצועיים וספורטאים חובבנים כאחד.
תוספי תזונה לספורטאים
x

#{title}

#{text}

#{price}