TRX – מה זה TRX? ולמה כולם מתאמנים הרצועות האלו?

רצועות TRX פותחו על ידי חייל בקומנדו הימי של ארה"ב ב1997. ומאז כל שנה אימון TRX רק צובר פופולריות. כנסו וגלו את כל מה שצריך לדעת עליהן.
תוכן עניינים

  את האימון TRX אין סיכוי שלא שראיתם ברשתות החברתיות. שיטה זו בעזרת רצועות TRX תופסת יותר ויותר תאוצה ברחבי העולם ואין פלא שכל הסלבריטאים מתאמנים בשיטה הזו. אמנם זה יכול להראות מאוד מסובך ושיטת אימון שמתאימה רק למתאמנים שכבר שנים מתאמנים. אבל זה לא נכון, למעשה שיטה זו נגישה לכל האנשים מכל רמות הכושר הגופני.

  אימון TRX הוא אימון שמשתמש במשקל הגוף ובכוח המשיכה כדי לבנות כוח, שיווי משקל, קואורדינציה, גמישות, יציבות שרירי הבטן, הגב תחתון והמפרקים, והכל תוך צמצמום הסיכון לפציעות.

  TRX זה קיצור של Total Resistance Exercises. רצועות TRX פותחו בשנת 1997 על ידי על ידי חייל לשעבר של ה-NAVY SEAL (יחידת עילית של הקומנדו הימי) הצי האמריקני רנדי הטריק. רנדי הטריק שהיה צריך להישאר בכושר באמצעות משהו שהוא יכול לקחת בקלות למסעותיו. זו הסיבה שאתם יכולים לארוז אותו ולקחת אותו אתכם לכל מקום רק צריך למצוא נקודת עיגון. אפשר להשתמש ברצועות בבית, בטיולים, בצבא, בפארק ובכל מקום שאתם רק רוצים מחפשים מקום לחבר את הרצועות TRX ומתחילים באימון.

  היתרונות של הרצועות TRX

  בניית מסת שריר בצורה אפקטיבית

  בניית שרירי TRX
  לא רק עם משקולות ומכונות מיוחדות בחדר כושר אפשר לבנות מסת שריר. מחקרים מראים תגובה דומה של הורמון גדילה במהלך ואחרי האימון בהשוואה לאימוני התנגדות מסורתיים, כך שתקבלו את אותם השרירים שציפיתם מאימונים אחרים. (מחקר)

  בעזרת הרצועות TRX אפשר את התרגילים שאתם אוהבים בוריאציות טיפה שונות. כמובן שיש תרגילים לכל שרירי גוף.

  עבודה אפקטיבית על שרירי הליבה

  רוב האנשים כשהם שומעים שרירי הליבה, הם יש חושבים על שרירי הבטן. עם זאת, שרירי הליבה כוללים קבוצת שרירים רחבה בהרבה. הם כוללים את אלכסוניים, אגן, גב, חזה, שרירי הירך ושרירי הבטן. לכן שכעושים כפיפות בטן עובדים על שרירי הבטן ואי אפשר לקרוא לזה אימון לשרירי ליבה. שרירי הליבה אחראים על האיזון, הגמישות והיציבות של הגוף שלך. כל אחד מהם חיוני לפעילויות יומיומיות ולביצועים טובים יותר בכל ענפי ספורט. נוסף על כך, זה עוזר בהפחתת כאבים ובעיות כמו כאבי גב תחתון ובעיות יציבה.

  כעת, אני רוצה להפנות את תשומת לבכם להיבט הכלכלי של הדיון. כשמסתכלים עליו מנקודת המבט של הארנק שלך, ברור שה-TRX הוא המנצח הכלכלי המובהק בטווח ארוך.

  אפשר לעשות אימון אירובי ואימון HIT

  התרגילים שעושים עם טי אר אקס, הם מורכבים כלומר שרירים רבים עובדים יחד. ככל שיותר סיבי שריר מופעלים, כך הם הגוף זקוק ליותר אנרגיה וחמצן. כתוצאה מכך הדופק עולה והגוף שורף יותר קלוריות.

  נוסף על כך, אתה יכול להגביר את האינטנסיביות בקלות מכיוון שאתם יכולים לעבור מתרגיל אחד לאחר במהירות. הרצועות טי אר אקס מצוינות ל- HITT – אימון אינטרוולים בעצימות גבוהה. HITT הוכח יעיל במיוחד לשריפת שומן וקלוריות.

  גבר שרירי

  אפשר להתאמן עם הטי אר אקס בכל מקום

  כמו שציינו כבר, הרצועות הללו תוכננו במקור על ידי חייל חיל הים שהיה צריך להישאר בכושר במסעות שלו. זו בעצם מערכת ניידת שמאפשרת להתאמן איתה בכל מקום. כל מה שצריך זה רק להגדיר מקום עם נקודת עיגון.

  אז בין אם אתם רוצים להתאמן בבית, בפארק, בחופשה, בצבא או בכל מקום שאתם רק חושבים עליו, פשוט צריך את הרצועות איתכם. ויופי שהן כמעט לא תופסות מקום.

  פחות מעמיס על המפרקים

  מכיוון שאימון TRX מבוצע במצב תלוי, צורת פעילות גופנית מעמיסה פחות מאשר תרגילים עם מוט והמון משקל. בנוסף זה מתאים גם אם אתם מחלימים מפציעה או סתם מנסים להתאמן מבלי להגדיל את הסיכון לגרום לפציעה.

  החסרונות של הרצועות TRX

  לא מתאים לאנשים שממש חלשים

  אנשים ממש חלשים יתקשו מאוד להחזיק את עצמם עם הידיים כאשר הם תלויים עם הרגליים. לאנשים כאלו מומלץ לבצע מעט אימונים עם משקל גוף לפני כדי לבנות בסיס. לא צריך המון כוח אבל צריך מעט בשביל ההתחלה. מאמן טוב יכול לעזור לכם לבנות בסיס גם אם אתם ממש חלשים.

  יכול לגרום לפציעה אם לא מתאמנים נכון

  זה חסרון שיש בכל אימון שאתם תבצעו. ללא טכניקה נכונה ולא משנה באיזה תרגיל הסיכוי לפציעה גודל. תתמקדו בביצוע התרגילים כפי שהם צריכים להתבצע. כדי לבנות גוף בריא, עליך תמיד לשאוף לשמור על טכניקה מושלמת בכל תרגיל. תעלו את רמת הקושי רק שיש לכם טכניקה טובה, ולא משנה אם זה אימון בעזרת הרצועות, משקל גוף או משקולות.

  אימון עם רצועות TRX קבוצה

  קשה לבודד שרירים

  הדרישה המשמעותית ליציבות עשויה "לגנוב" חלק מהכוח במהלך התרגיל. וכתוצאה מכך לא כל העומס יגיע לשריר שאתם רוצים לעבוד עליו. לבניית שריר רזה. כדי לבנות חוזק אמיתי, מומלץ לשלב את הTRX עם סט משקולות או רצועות התנגדות. הן לא יכולות להחליף את המוט והשקולות לאנשים שרוצים לבנות גוף באופן מקצועי. אבל המון מפתחי גוף מקצועיים משלבים את האימונים האלו כדי לחזק את המפרקים, היציבות, הגמישות, הקורדינציה ועוד…

  מה עדיף אימון משקולות או אימון עם רצועות TRX

  עם רצועות TRX, ישנה מגבלה ברורה שכן יש משקל מרבי קבוע שבעזרתו אפשר לעבוד – משקל הגוף . כן, נכון שיש אפשר להוסיף משקל בעזרת וסטים מיוחדים, אבל זה מה שזה בעצם – תוספת.

  בעוד שהרמת משקולות מפעילה את השרירים על ידי משקולות ברזל כנגד כוח המשיכה, ואימון TRX משתמש במשקל הגוף כהתנגדות. כשלעצמו, מנגנון TRX אינו מאפשר להוסיף משקלים נוספים ניתן לשנות את זווית התרגיל והעומס יגדל. עם משקולות אפשר לעשות תרגילים מורכבים עם המון משקל כמו דדליפט, ובנץ פרס.

  היתרון הגדול של הTRX

  במקרה שאין לכם גישה לחדר כושר ולמוט ברזל עם משקולות, רצועות TRX יכולות לתת לכם אימון מטורף באפקטיביות שלא תרד אימון עם משקולות.

  זו אחת הסיבות לכך שאימון TRX הוא מפריטי הציוד היעילים ביותר לאימוני הכוח. זה לא משנה אם אתם רוצים להתאמן בבית, בפארק, בצבא או בטיול. זה גם לא משנה איפה אתם ובאיזה רמת אימון, הרצועות האלו מתאימות לכולם.

  שילוב של שניה ייתן המון יתרונות כמו שיווי משקל, כוח, גמישות, יציבות פיתוח שרירי הליבה והמפרקים. כך אתם תוכלו לתת לגוף שלכם את הטוב משני העולמות.

  אישה מתאמנת רצועות TRX בחוץ

  למי מתאים האימון TRX

  אימון TRX יכול להתאים לכל רמות הכושר. יש מגוון עצום של תרגילים שמתאימים למתאמנים מתחיל ועד לספורטאי על. אתם פשוט צריכים להתאים את הרמה של התרגילים לרמת הכושר הגופני שלכם.

  אם אף פעם לא התאמנתם באימוני התנגדות, משקולות, משקל גוף וכדומה, כדאי לכם לעבוד עם מאמן אישי מוסמך. אפשר לעבוד עם מאמן אישי או בשיעור עם אנשים נוספים וכך להוריד עלויות.

  אם אתם רוצים להתחיל לבד, כדאי לכם לעשות כמה אימוני משקל גוף או משקולות לפני. זה בשביל לבנות בסיס כדי שתוכלו להיתלות על הרצועות TRX ביציבות.

  למה לצפות שהולכים לאימון TRX

  בהנחיית מדריך, שיעורים הם אופציה מושלמת לכל מי שרוצה לנסות את TRX בפעם הראשונה. ללכת בדלתות של מחלקה חדשה יכולה תמיד להיראות מרתיעה, אבל השימוש ב-TRX פשוט יותר ממה שהוא נראה.

  1. ברוב האולפנים, יהיה מספר רצועות TRX בגבהים שונים ברחבי הסטודיו בהתאם לתרגילים.
   1. בגובה עליון ישמשו לתרגילי פלג גוף עליון בדרך כלל.
   2. בגובה נמוך ישמשו לשרירי הליבה (הבטן והגב תחתון) ופלג גוף תחתון בדרך כלל
  2. יש שתי צורות עיקריות לתרגילים:
   1. הראשונה זה אחיזה עם הידיים ברצועות
   2. השנייה זה להיתלות עם הרגליים ברצועות וידיים על הרצפה.
  3. מאמן כושר טוב יפקח על הקצב והטכניקה, כדי לוודא שאתם עושים טכניקה נכונה ולא תגרמו לעצמכם פציעה.
  4. ברגע שמפגש ה-TRX מסתיים, יקח לך כמה דקות להתקרר ולמתוח את השרירים העייפים האלה.
  5. משך השיעור יכול להשתנות, אך רובם כ-45 דקות

  טיפ חשוב: כדי לשמור על טכניקה טובה ברוב התרגילים, צריך לעשות מספר דברים. שמרו על שריר בטן מכווצים, כתפיים נעולות(מושכים אותם אחורה ולמטה) וגב תחתון ישר. 3 הדברים האלו הם הבסיס לטכניקה נכונה, וחשובים מאוד למניעת פציעות.

  כמה קלוריות שורפים באימון TRX?

  אימון TRX של שעה אחת יכול לשרוף בין 360 ל-530 קלוריות. אבל זה תלוי מאוד ברמת הקושי של התרגילים, באינטנסיביות שלהם, ובכמות המנוחה בין הסטים.

  אימון HITT TRX גבר

  שורה תחתונה

  זו לא סתם שיטת אימון שתופסת יותר ויותר תאוצה ברחבי העולם. יש המון יתרונות ל TRX, בין רוצים שאלו יהיו האימונים העיקריים או שאתם רוצים להוסיף אותם לאימוני משקולות שלכם.

  מערכת טי אר אקס מיועדת למתאמנים מתחילים ועד לספורטאים מתקדמים. אם אתם שוקלים אימון TRX לא התאמנתם אף פעם, מומלץ לבצע אימונים בתנאים יציבים (משקל גוף או משקולות) לפני הוספת המאפיין של חוסר היציבות עם הרצועות.

  לשיתוף הכתבה:

  כתבות נוספות

  המידע בדף ובאתר זה נועד לספק אינפורמציה כללית בלבד. התכנים באתר אינם מהווים חוות דעת מקצועית, המלצה, תחליף להתייעצות עם מומחה בתחום מסוים או קבלת חוות דעת רפואית.

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  יצירת חשבון מהווה הסכמה לתקנון ומדיניות פרטיות.

  התחברות בעזרת טופס

  התחברות/הרשמה מהירה בעזרת מייל

  הירשמו במהירות, ותיהנו מכל התוכן של האתר בחינם!

  ההרשמה אומרת שאתם מסכימים לתקנון ומדיניות פרטיות של האתר.

  התחברות בעזרת טופס

  דילוג לתוכן